sobota, 14 lipca 2018

#7 Okres Shōwa: Japonia podczas drugiej wojny światowej.

Udostępnij ten wpis:

Dzień dobry wszystkim. Dzisiejszy wpis jest wpisem gościnnym. Został on napisany przez: https://mytruetherapy.blogspot.com/. Zapraszam również na jego bloga i na mój gościnny wpis, gdzie to pozwoliłam na chwilę "odpocząć" sobie od historii Japonii i napisać recenzję trzeciej części "Laleczki Chucky". Tymczasem nie przedłużając zapraszam wszystkich do czytania.



Japonia w II wojnie światowej:

Epoka przypadająca na drugą wojnę w Japonii nazywana jest "Oświecony pokój". Japonia na pierwszy cel obrała sobie Mandżurię, która podległa pod Chiny. Ten zabieg miał na celu odcięcie przeciwnika od surowców. Jednak sprawę administracyjną zostawiono Cesarzowi, który był jedynie marionetką okupanta.
Ten incydent z Mandżurią Japonii nie wybaczyła Liga Narodów, która wydaliła z uczestnictwa. To wydarzenie można ocenić jako brak hamulcu przed czymkolwiek. Żadna umowa ani traktat nie trzymał Japońskich generałów na uwięzi. Kiedy Mandżuria była pod wpływem: Japońscy generałowie mogli przystąpić do ataku na Chiny. Chiny można porównać znowuż do Polski w stopniu walki. Długi okres zdobywania Chin nie zatrzymał natarć na kolejne cele.


Początek końca Japonii jako okupanta:
Japonia jako kolejne cele nieszczęśliwie wybrała sobie kolonie Anglii oraz Francji. Czemu akurat tych państw? Niemcy równocześnie praktycznie zdobyli państwa Beneluxu. Nie zdziwię się jak Cesarz Japonii dostał cynka od Hitlera o podbojach, a że państwa które okupowały ziemie w Azji nie miały wystarczających wojsk to czemu by nie za atakować? Powracając do tematu to właśnie wydarzenie ataku koloni zostało powodem przystąpienia USA do wojny z Japonią by wesprzeć sprzymierzone kraje. W dodatku nałożone zostało szereg embarg na Japonię. Najdotkliwszą było embargo na główne elementy do napędu gospodarki. 

Plac zabaw Szwadronu 731:
Po zdobyciu Mandżurii Japonia utworzyła plac doświadczalny tajnej organizacji Szwadronu 731. Ta organizacja jakie rzeczy robiła nie jest w stanie żadne słowo opisać. Przeszczepy kończyn, wstrzykiwanie moczu końskiego, aborcja, wytrzymałość na mróz. To kilka najbardziej przerażających rzeczy co Japończycy wyrządzili Rosjanom oraz Chińczykom. Obszar zainteresowań Szwadronu 731: malaria, dżuma, tyfus, cholera, ospa, syfilis, gruźlica, amputacje, operacje na świadomym pacjencie, wpływ temperatury, promieni rentgenowskich, trucizny, ciśnienia i gazów bojowych na organizm. Wszystko zostało sprawdzone przez załogę w służbie imperium z dużym entuzjazmem. Japońscy wojskowi i lekarze jak wynika z zebranych wywiadów niespecjalnie się wstydzą czy kryją z faktem, że wycinali bez znieczulenia rozmaite części ciała czy wstrzykiwali (z niejasnych powodów) więźniom dożylnie koński mocz. Wszystko da się uzasadnić – żeby zapobiegać epidemiom trzeba najpierw kogoś zarazić w laboratoryjnych warunkach. Żeby wiedzieć jak radzić sobie z odmrożeniami powszechnymi u dzielnych japońskich żołnierzy trzeba niestety poświęcić czyjeś kończyny. "Wojna to wojna" mówią i chętnie dzielą się detalami. Elementem głównym skuteczności było ochocze dostarczanie przez Żandarmerię jeńców oraz więźniów do badań. SS niemieckie oraz machina Hitlera chowa się przy nich. Wszystko przed skończeniem wojny skrupulatnie zostało ukryte oraz co plus jest dla Japończyków to fakt że nie ma ani świadków, ani nikt do końca nie odkrył co robili za murami budynku. 


Ostateczny upadek:
Na ten upadek złożyło się kilka czynników. Mianowicie przez cały okres trwania wojny w społeczeństwie poparcie by wszystkie siły szły w militaryzm i by tylko zdobywać kolejne państwa i regiony zaprzepaszczono rozwój w innych dziedzinach zaniechając na cześć państwa i kultu masowego wspierania wojska. Ten stan rzeczy był jedynie możliwy do osiągnięcia za sprawą propagandy antyamerykańskiej w imię, której walka jedynie wyzwoli społeczeństwo od żądzy Amerykanów, którzy mają liczne zbrodnie na karku. Oczywiście to był stek głupot. Do ostatnich dni wojny Japończycy nie poddawali się. Kamikadze, którzy byli pilotami samolotów na przegraną i w akcie desperacji zaczęto za wszelką cenę niszczyć Amerykańską flotę, która miała przewagę. Ostateczny cios uporu Japonii zadano dwa razy Hiroszimie oraz Nagasaki. Po zrzuceniu dwóch bomb jądrowych Japonia jako ostatnie państwo poddało się i jak nie patrząc to był jeden z ważniejszych wydarzeń dążących do końca wojny. 

16 komentarzy:

  1. Ciekawy wpis, jak zawsze. Historia Japonii i sama Japonia jest mi coraz bliższa.

    OdpowiedzUsuń
  2. Podziwiam Cię za to, że interesujesz się taką historią :) pozdrawiam ❤️

    OdpowiedzUsuń
  3. uwielbiam historię najnowszą choć jest tragiczna to mega ciekawa i wciągająca

    mojaszafamodnaszafa.blogspot.com

    OdpowiedzUsuń
  4. Ciekawy wpis lubię czytać o krajach i dowiedzieć się czegoś z ich historii co ja nie znam.
    desa17.blogspot.com

    OdpowiedzUsuń
    Odpowiedzi
    1. Ja również lubię się dowiadywać, więc doskonale Ciebie rozumiem

      Usuń
  5. Interesujący wpis i wielkie podziwy, że tak interesujesz się Japonią. Szczerze jakoś nigdy o niej nie czytałam, ale ten wpis przeczytałam z miłą chęcią:)
    http://www.theajtwins.blogspot.com

    OdpowiedzUsuń
  6. Za historią nigdy w szkole nie przepadałam, ale Ty piszesz o niej bardzo ciekawie :)
    Mój blog-klik

    OdpowiedzUsuń
    Odpowiedzi
    1. To akurat nie ja pisałam, bo to wpis gościnny, ale mniejsza z tym. Dziękuję :)

      Usuń
  7. Choć historia nie zawsze jest idealna, bardzo mnie interesuje zwłaszcza ta krajów wchodu :) uwielbiam japonię i jest to dla mnie szczyt marzeń :)
    Pozdrawiam!

    OdpowiedzUsuń
  8. Historia Szwadronu 731 mnie zaskoczyła. Niby miałam te tematy na historii ale o tym Słysze pierwszy raz


    blog youtube

    OdpowiedzUsuń
    Odpowiedzi
    1. Człowiek dowiaduje się nowych rzeczy przez całe życie jednak :)

      Usuń

Copyright © Szablon wykonany przez Blonparia